Jdi na obsah Jdi na menu
 


Staň se bubnem

25. 5. 2010
Znojmo hrad, Císařský sál 20.5. 19,00
 
Velmi vydařená akce bubeníků amatérů, profesionálů a dětí, kterou zorganizovalo Rodinné centrum Maceška v příjemném prostředí zcela zaplněného Císařského sálu ve Znojmě na hradě.
 
Už vstup na pódium a vtipný nápad se slepičkami, známými z našeho mládí, se vyvedl a navodil sympatickou přízeň publika. Diváci i vstávali s úsměvem na rtech, aby zjistili, co to tam vpředu cvaká. Zvědaví jsou přeci i dospělí.
 
Koncert zahájili bubeníci z kurzu bubnování „Staň se bubnem“ pod vedením Dr. Lubomíra Holzera, posílených o podobné nadšence z Brna. Celoroční práci prezentovali s velkým nadšením a entuziasmem, několik skladeb hraných, čili bubnovaných a několik skladeb, ve kterých přidali zpěv. Ty byly rovněž povedené. Bubnování na djembé je báječný koníček, radost, s jakou tihle muzikanti hrají, bere dech.
 
Následovaly děti z internátu na Veselé, které si poradily s náročným programem až bravurně (slyšel jsem i názory, že byly lepší, jak jejich starší kolegové). Jsou hravé, tak spojení bubnů, zpěvu a tance bylo v jejich podání přirozené a pravdivé. A závěrečná Lásko, bože, lásko, zpívaná společně všemi účinkujícími, už jen podtrhla hezký dojem z celého vystoupení.
 
Druhou část koncertu tvořilo vystoupení veleznámého bubeníka evropského formátu Pavla Fajta a šamana a našeho učitele Lubomíra Holzera. To bylo něco. Ač barokní architekti nemysleli, že se v jejich sálech bude tolik bubnovat a akustika je zde pro podobnou produkci velmi špatná, tihle dva umělci si poradili s velkým přehledem a zkušeností. Divák mohl vychutnat všechny skladby, co sluch ráčí, energie z jejich hry se rozlila do duší všech přítomných. Yedaki, šamanské bubny, píšťalky, neuvěřitelným způsobem osvěžily známé nástroje používané při podobných akcích. Úsměv na tvářích lidí v hledišti a skupinka tanečnic za zadními řadami to jen potvrdil.
 
Zase za rok se budeme těšit, co pro nás tahle partička kolem Dáši Entlerové a Pavlínky Prokůpkové připraví.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář