Jdi na obsah Jdi na menu
 


Holistická celostní muzikoterapie

26. 4. 2010
Jedná se o neinvazivní léčebný proces, více preventivní (prosazuje však široký záběr léčebných praktik), který využívá hudbu, rytmus, vibrace a především hlas k navození pozitivních změn v oblasti tělesné, duševní, emoční,  energetické a duchovní.

K dosažení co nejlepšího výsledku používá muzikoterapeut hudbu v souladu s přírodními zákony, využívá nejstarších hudebních nástrojů s přirozeným laděním, které je lidskému tělu a duši nejblíže. Použití běžných známých skladeb s texty, takty a notací není nutné, terapeut při zpěvu používá pouze prařeč, která by měla obsahovat dostatek zpěvných vokálů s celou škálou alikvótních tónů. Veškerá terapeutická hudba je volná  improvizace, říkáme jí přímá duchovní hudba. Tyto muzikoterapeutické projevy čerpají ze zdrojů přírodních, starověkých a pravěkých národů používajících tradiční hudební projevy předávané po staletí. V hojné míře využívá lidové hudby středoevropských národů, zvláště pak moravské lidové písně, kterou považujeme za zásadní.

Muzikoterapeut zná dopředu pouze hudební nástroj nebo sadu nástrojů, které bude používat. Následně se zcela odpoutá od vžitých modelů a pustí se do naprosto svobodné krajiny volné hudby.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář