Jdi na obsah Jdi na menu
 


Afirmace

31. 10. 2011

Některé psychosomatické potíže, které se projevují jako zdánlivě nesouvisející, je možné specifikovat v mnoha rovinách a vzájemně harmonizovat příčinu s projevenými důsledky. Odstraňování příčin je harmonizační proces, kdy se na vyvážení disharmonie používají v jednom ze základních stupňů tzv. afirmace.

Afirmace jsou slovní spojení, která člověku mohou častým opakováním otevřít spojení mezi vědomím a podvědomím, čímž se harmonizuje jedno i druhé. Afirmace svou vibrací přenáší informaci z vědomí do podvědomí. To informaci zpracuje (příjemné tělesné pocity) a vyšle pozitivní impuls do vědomí - dobrá nálada, náhlé pochopení, vnuknutí apod. Pomáhají nastavit vnímání do vyvážené polohy a tím může vzniknout prostor pro vyrovnání funkcí organismu a následnému uzdravování.
 
Proto je práce zaměřena na opakování afirmace, sestavené vhodně podle individuální příčiny, kterou je v současné chvíli možné aktuálně harmonizovat. Podstatné je afirmace opakovat aniž by si k nim člověk připojoval své vlastní představy o jejich významu a výklad toho, co znamenají.

***
 
Příklad:
 
Moudrost krásy
 
Jsem vděčný – a naladěn – na krásný život v tomto nádherném světě. Mohu si dovolit přijímat tuto krásu, která bude ve všech mých vztazích. Dávám tolik, kolik dostávám a plně přijímám dar.

***
 
V průběhu harmonizačních cvičení se může dostavit vybavující vzpomínka na konkrétní situaci nebo na konkrétního člověka. V tu chvíli je vhodné s afirmacemi přestat a uvědomit si, že vaše osobní stanovisko k dané situaci nebo člověku resp. vaše hodnocení toho, co se vám vybavuje je subjektivní. Po této krátké uvědomovací pauze se doporučuje pokračovat s afirmacemi a podpořit celý proces tím, že se vzdáte vlastního hodnocení a necháte harmonii volný průchod.
 
zdroj: Hudba pro duši
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář