Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komunitní muzikoterapie

20. 11. 2011

Komunitní muzikoterapie

neboli systemická muzikoterapie, je vzdělávací terapeutický projekt zaměřený na osobnostní rozvoj, budování a rozvoj týmů, komunikace a kooperace uvnitř společenství, uvnitř sociologických systémů. Pracuje s přirozeně existujícími skupinami a s přirozeným prostředím klientů. Komunitní terapie se využívá v rodinách, na pracovištích, v domovech pro seniory, v komunitách vrstevníků, nebo komunitách různých institucí. Cílem této terapie je dosáhnutí změn v celém systému, se kterým pracuje, stejně jako dosáhnutí změn u jednotlivců.
 
Používá, mimo mnohé jiné, tzv. korporátní bubnování, při kterém všichni účastníci aktivně hrají na buben, či jiný rytmický nástroj. Dle antropologických výzkumů je buben nejstarším nástrojem komunikace a společné bubnování je nejstarší formou týmové komunikace. Rytmus je univerzální jazyk, který dokáže přesáhnout rozdíly mezi lidmi – národnost, pohlaví, věk, rasu, profesní, či sociální rozdíly. Jedná se o nonverbální, primární způsob komunikace, který rozkrývá zažité stereotypy v komunikaci daného týmu. Všichni ve vzájemné shodě pod vedením zkušeného muzikoterapeuta vytvoří muzikoterapeutický orchestr.
 
Komunitní muzikoterapie působí v rámci svých projektů v podnicích, neziskovém sektoru, ve školství, v domovech pro seniory, pořádá také otevřené akce pro širokou veřejnost.
 
Pokud se chcete dozvědět víc o práci v domovech seniorů, pište na: petr.vysocan@seznam.cz
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář